My Account
06068
Map
Showing 1 to 10 of 14 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0218344 seconds)
‹
›
$3,345,000
4
Bd
4
Baths
5,086
Sq. Ft.
158 Taconic Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$3,345,000
158 Taconic Road, Salisbury, CT 06068
Baths
5,086
Sq. Ft.
3.32
Acres
$/Sq. Ft.
$658
Taxes
$19,658
HOA
-
Year Built
1729
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Hours
›
$2,275,000
3
Bd
2
Baths
3,933
Sq. Ft.
7 Cooper Hill Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$2,275,000
7 Cooper Hill Road, Salisbury, CT 06068
Baths
3,933
Sq. Ft.
5.01
Acres
$/Sq. Ft.
$578
Taxes
$12,378
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,300,000
3
Bd
2
Baths
2,116
Sq. Ft.
58 Main Street, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,300,000
58 Main Street, Salisbury, CT 06068
Baths
2,116
Sq. Ft.
1.17
Acres
$/Sq. Ft.
$614
Taxes
$6,808
HOA
-
Year Built
1834
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,625,000
4
Bd
3
Baths
2,386
Sq. Ft.
160 Dugway Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$1,625,000
160 Dugway Road, Salisbury, CT 06068
Baths
2,386
Sq. Ft.
2.28
Acres
$/Sq. Ft.
$681
Taxes
$2,024
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,250,000
3
Bd
3
Baths
2,346
Sq. Ft.
94 Washinee Heights Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,250,000
94 Washinee Heights Road, Salisbury, CT 06068
Baths
2,346
Sq. Ft.
3.03
Acres
$/Sq. Ft.
$533
Taxes
$5,058
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$1,500,000
4
Bd
3
Baths
3,267
Sq. Ft.
61 E. Main Street, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,500,000
61 E. Main Street, Salisbury, CT 06068
Baths
3,267
Sq. Ft.
0.80
Acres
$/Sq. Ft.
$459
Taxes
$5,082
HOA
-
Year Built
1840
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$1,950,000
3
Bd
2
Baths
3,777
Sq. Ft.
19 Hemlock Lane, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$1,950,000
19 Hemlock Lane, Salisbury, CT 06068
Baths
3,777
Sq. Ft.
3.18
Acres
$/Sq. Ft.
$516
Taxes
$12,219
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$550,000
2
Bd
2
Baths
1,344
Sq. Ft.
87 Canaan Road #3F, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$550,000
87 Canaan Road #3F, Salisbury, CT 06068
Baths
1,344
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$409
Taxes
$2,789
HOA
$879
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
36 Days
›
$750,000
2
Bd
2
Baths
1,508
Sq. Ft.
48 Preston Lane, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Raynard & Peirce Realty,LLC
Swipe
0
Virtual
$750,000
48 Preston Lane, Salisbury, CT 06068
Baths
1,508
Sq. Ft.
3.12
Acres
$/Sq. Ft.
$497
Taxes
$3,242
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
140 Days
›
$1,750,000
3
Bd
4
Baths
4,442
Sq. Ft.
552 Twin Lakes Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Klemm Real Estate Inc
Swipe
0
$1,750,000
552 Twin Lakes Road, Salisbury, CT 06068
Baths
4,442
Sq. Ft.
2.92
Acres
$/Sq. Ft.
$394
Taxes
$10,777
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
154 Days