My Account
06067
Map
Showing 1 to 10 of 16 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.018062 seconds)
‹
›
$349,900
3
Bd
2
Baths
1,365
Sq. Ft.
2711 Main Street, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$349,900
2711 Main Street, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,365
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$256
Taxes
$5,180
HOA
-
Year Built
1946
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
21 Hours
›
$332,900
2
Bd
1
Baths
1,179
Sq. Ft.
3 Greenview Drive, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Century 21 Clemens Group
Swipe
0
$332,900
3 Greenview Drive, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,179
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$282
Taxes
$4,496
HOA
$307
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$380,000
4
Bd
1
Baths
1,775
Sq. Ft.
93 Pheasant Drive, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
GRL & Realtors, LLC
Swipe
0
$380,000
93 Pheasant Drive, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,775
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$7,138
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$250,000
2
Bd
2
Baths
1,185
Sq. Ft.
102 Country Club Court, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Lisa Giller Realty, LLC
Swipe
0
$250,000
102 Country Club Court, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,185
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$211
Taxes
$5,171
HOA
$392
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$350,000
2
Bd
3
Baths
1,450
Sq. Ft.
20 Beecher Lane, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$350,000
20 Beecher Lane, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,450
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$6,168
HOA
$461
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$450,000
3
Bd
2
Baths
1,758
Sq. Ft.
30 Elm Street, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Carbutti & Co., Realtors
Swipe
0
$450,000
30 Elm Street, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,758
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$256
Taxes
$6,084
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$349,000
3
Bd
2
Baths
1,512
Sq. Ft.
33 Stevens Place, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$349,000
33 Stevens Place, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,512
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$231
Taxes
$6,372
HOA
$694
Year Built
1974
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$257,999
2
Bd
2
Baths
1,140
Sq. Ft.
80 Little Oak Lane, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
Advise Realty Services
Swipe
0
$257,999
80 Little Oak Lane, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,140
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$226
Taxes
$4,763
HOA
$301
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$574,900
3
Bd
2
Baths
1,622
Sq. Ft.
748 Maple Street, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$574,900
748 Maple Street, Rocky Hill, CT 06067
Baths
1,622
Sq. Ft.
0.40
Acres
$/Sq. Ft.
$354
Taxes
$5,367
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$675,000
3
Bd
3
Baths
2,922
Sq. Ft.
39 Tall Pines Lane, Rocky Hill, CT 06067
Brokered By:
LPT Realty - IConn Team
Swipe
0
$675,000
39 Tall Pines Lane, Rocky Hill, CT 06067
Baths
2,922
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$231
Taxes
$8,423
HOA
-
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days