My Account
06062
Map
Showing 1 to 10 of 15 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0195914 seconds)
‹
›
$235,000
2
Bd
1
Baths
1,044
Sq. Ft.
66 Atwood Street #13, Plainville, CT 06062
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$235,000
66 Atwood Street #13, Plainville, CT 06062
Baths
1,044
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$225
Taxes
$3,069
HOA
$185
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Hours
›
$349,900
3
Bd
2
Baths
1,884
Sq. Ft.
18 Atwood Street, Plainville, CT 06062
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$349,900
18 Atwood Street, Plainville, CT 06062
Baths
1,884
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$186
Taxes
$5,222
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$348,000
3
Bd
1
Baths
936
Sq. Ft.
41 Hemingway Street, Plainville, CT 06062
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$348,000
41 Hemingway Street, Plainville, CT 06062
Baths
936
Sq. Ft.
0.22
Acres
$/Sq. Ft.
$372
Taxes
$4,205
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
Sign In
2
Beds
1
Baths
950
Sq. Ft.
0.49
Acres
12407317
ID
$365,000
Plainville, CT 06062
Baths
950
Sq. Ft.
0.49
Acres
$/Sq. Ft.
$384
Taxes
$3,615
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
‹
›
$534,000
4
Bd
3
Baths
1,928
Sq. Ft.
578 Camp Street, Plainville, CT 06062
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$534,000
578 Camp Street, Plainville, CT 06062
Baths
1,928
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$277
Taxes
$7,620
HOA
-
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$379,900
3
Bd
1
Baths
1,144
Sq. Ft.
102 Metacomet Road, Plainville, CT 06062
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$379,900
102 Metacomet Road, Plainville, CT 06062
Baths
1,144
Sq. Ft.
0.55
Acres
$/Sq. Ft.
$332
Taxes
$6,184
HOA
-
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$339,000
3
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
129 Westwood Avenue, Plainville, CT 06062
Brokered By:
Beycome of Connecticut
Swipe
0
$339,000
129 Westwood Avenue, Plainville, CT 06062
Baths
960
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$353
Taxes
$4,106
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$569,555
3
Bd
2
Baths
2,262
Sq. Ft.
4 Weatherstone Ridge Road, Plainville, CT 06062
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$569,555
4 Weatherstone Ridge Road, Plainville, CT 06062
Baths
2,262
Sq. Ft.
0.51
Acres
$/Sq. Ft.
$252
Taxes
$8,276
HOA
-
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$724,900
4
Bd
3
Baths
4,406
Sq. Ft.
113 Pinnacle Road, Plainville, CT 06062
Virtual
$724,900
113 Pinnacle Road, Plainville, CT 06062
Baths
4,406
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$165
Taxes
$13,229
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$485,000
3
Bd
2
Baths
1,850
Sq. Ft.
222 Farmington Avenue, Plainville, CT 06062
Brokered By:
Vision Real Estate
Swipe
0
Virtual
$485,000
222 Farmington Avenue, Plainville, CT 06062
Baths
1,850
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$262
Taxes
$0
HOA
$250
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days