My Account
06058
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0170139 seconds)
‹
›
$499,000
0
Bd
0
Baths
2,583
Sq. Ft.
16 Maple Avenue, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
Betsy Little Real Estate LLC
Swipe
0
$499,000
16 Maple Avenue, Norfolk, CT 06058
Baths
2,583
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$3,190
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$350,000
4
Bd
2
Baths
1,606
Sq. Ft.
26 Valley View Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
Betsy Little Real Estate LLC
Swipe
0
$350,000
26 Valley View Road, Norfolk, CT 06058
Baths
1,606
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$4,906
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$595,000
5
Bd
2
Baths
2,304
Sq. Ft.
31 Sunset Ridge Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$595,000
31 Sunset Ridge Road, Norfolk, CT 06058
Baths
2,304
Sq. Ft.
3.40
Acres
$/Sq. Ft.
$258
Taxes
$7,834
HOA
-
Year Built
1907
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$835,000
4
Bd
2
Baths
3,126
Sq. Ft.
150 Sunset Ridge Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$835,000
150 Sunset Ridge Road, Norfolk, CT 06058
Baths
3,126
Sq. Ft.
2.40
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$9,161
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$687,000
3
Bd
2
Baths
3,806
Sq. Ft.
35 Maple Avenue, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
W. Raveis Lifestyles Realty
Swipe
0
$687,000
35 Maple Avenue, Norfolk, CT 06058
Baths
3,806
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$181
Taxes
$8,333
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$385,000
5
Bd
2
Baths
2,082
Sq. Ft.
82 Greenwoods Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
Coldwell Banker Premier Real Estate
Swipe
0
$385,000
82 Greenwoods Road, Norfolk, CT 06058
Baths
2,082
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$185
Taxes
$5,575
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
›
$2,700,000
7
Bd
4
Baths
5,430
Sq. Ft.
309 North Street, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
Betsy Little Real Estate LLC
Swipe
0
$2,700,000
309 North Street, Norfolk, CT 06058
Single Family
7
Beds
4
Baths
5,430
Sq. Ft.
12.20
Acres
$/Sq. Ft.
$497
Taxes
$20,641
HOA
-
Year Built
1790
Status
Active
FeeKeeper
FK
35 Days
›
$2,590,000
5
Bd
4
Baths
4,924
Sq. Ft.
152 Tower Hill Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
Betsy Little Real Estate LLC
Swipe
0
$2,590,000
152 Tower Hill Road, Norfolk, CT 06058
Baths
4,924
Sq. Ft.
7.00
Acres
$/Sq. Ft.
$526
Taxes
$31,610
HOA
$0
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
50 Days
›
$675,000
3
Bd
2
Baths
1,897
Sq. Ft.
0B Old Goshen Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$675,000
0B Old Goshen Road, Norfolk, CT 06058
Baths
1,897
Sq. Ft.
10.20
Acres
$/Sq. Ft.
$356
Taxes
$1,348
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
111 Days
›
$935,000
4
Bd
2
Baths
2,794
Sq. Ft.
0A Old Goshen Road, Norfolk, CT 06058
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$935,000
0A Old Goshen Road, Norfolk, CT 06058
Baths
2,794
Sq. Ft.
10.20
Acres
$/Sq. Ft.
$335
Taxes
$1,348
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
173 Days