My Account
06053
Map
Showing 1 to 10 of 13 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.022165 seconds)
‹
›
$314,995
4
Bd
1
Baths
1,567
Sq. Ft.
299 Commonwealth Avenue, New Britain, CT 06053
Brokered By:
Glanville Real Estate
Swipe
0
$314,995
299 Commonwealth Avenue, New Britain, CT 06053
Baths
1,567
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$201
Taxes
$6,462
HOA
-
Year Built
1955
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
11 Hours
›
$364,900
3
Bd
2
Baths
1,794
Sq. Ft.
540 Slater Road, New Britain, CT 06053
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$364,900
540 Slater Road, New Britain, CT 06053
Baths
1,794
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$6,464
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$299,900
3
Bd
2
Baths
2,136
Sq. Ft.
55 Blodgett Roy Drive, New Britain, CT 06053
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$299,900
55 Blodgett Roy Drive, New Britain, CT 06053
Baths
2,136
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$140
Taxes
$7,172
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$225,000
2
Bd
2
Baths
1,194
Sq. Ft.
260 Brittany Farms Road #C, New Britain, CT 06053
Brokered By:
Lakeshore Realty
Swipe
0
$225,000
260 Brittany Farms Road #C, New Britain, CT 06053
Baths
1,194
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$188
Taxes
$4,512
HOA
$425
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$349,900
4
Bd
1
Baths
1,080
Sq. Ft.
146 Alexander Road, New Britain, CT 06053
Brokered By:
New Haus Group LLC
Swipe
0
$349,900
146 Alexander Road, New Britain, CT 06053
Baths
1,080
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$324
Taxes
$5,685
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$400,000
3
Bd
2
Baths
2,220
Sq. Ft.
49 Allen Street, New Britain, CT 06053
Brokered By:
LPT Realty - IConn Team
Swipe
0
$400,000
49 Allen Street, New Britain, CT 06053
Baths
2,220
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$180
Taxes
$8,247
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$425,000
3
Bd
1
Baths
1,700
Sq. Ft.
77 Osgood Avenue, New Britain, CT 06053
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$425,000
77 Osgood Avenue, New Britain, CT 06053
Baths
1,700
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$250
Taxes
$7,342
HOA
-
Year Built
1880
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$309,900
2
Bd
2
Baths
1,658
Sq. Ft.
160 Brittany Farms Road #F, New Britain, CT 06053
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$309,900
160 Brittany Farms Road #F, New Britain, CT 06053
Baths
1,658
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$187
Taxes
$5,343
HOA
$464
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days
›
$429,000
3
Bd
2
Baths
2,804
Sq. Ft.
822 Slater Road, New Britain, CT 06053
Brokered By:
The Agency
Swipe
0
$429,000
822 Slater Road, New Britain, CT 06053
Baths
2,804
Sq. Ft.
1.17
Acres
$/Sq. Ft.
$153
Taxes
$8,028
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
35 Days
›
$449,900
3
Bd
2
Baths
2,250
Sq. Ft.
55 Allen Street, New Britain, CT 06053
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$449,900
55 Allen Street, New Britain, CT 06053
Baths
2,250
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$200
Taxes
$8,242
HOA
-
Year Built
2012
Status
Active
FeeKeeper
FK
43 Days