My Account
06051
Map
Showing 1 to 8 of 8 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0201237 seconds)
‹
›
$249,900
3
Bd
2
Baths
936
Sq. Ft.
7 Devens Street, New Britain, CT 06051
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$249,900
7 Devens Street, New Britain, CT 06051
Baths
936
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$4,462
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$375,000
3
Bd
1
Baths
2,176
Sq. Ft.
78 Vibberts Avenue, New Britain, CT 06051
Virtual
$375,000
78 Vibberts Avenue, New Britain, CT 06051
Baths
2,176
Sq. Ft.
0.22
Acres
$/Sq. Ft.
$172
Taxes
$7,890
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$295,000
3
Bd
1
Baths
1,212
Sq. Ft.
57 Benson Street, New Britain, CT 06051
Brokered By:
Showcase Realty, Inc.
Swipe
0
$295,000
57 Benson Street, New Britain, CT 06051
Baths
1,212
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$243
Taxes
$1,678
HOA
-
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$269,900
3
Bd
1
Baths
1,248
Sq. Ft.
69 Willow Street, New Britain, CT 06051
Brokered By:
Matos Level Eminent Realty
Swipe
0
$269,900
69 Willow Street, New Britain, CT 06051
Baths
1,248
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$216
Taxes
$5,471
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$260,000
3
Bd
2
Baths
1,344
Sq. Ft.
304 Maple Street, New Britain, CT 06051
Brokered By:
Aspen Realty Group
Swipe
0
$260,000
304 Maple Street, New Britain, CT 06051
Baths
1,344
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$4,706
HOA
-
Year Built
1907
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
Sign In
3
Beds
1
Baths
1,410
Sq. Ft.
0.14
Acres
12352971
ID
$330,000
New Britain, CT 06051
Baths
1,410
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$6,409
HOA
-
Year Built
2006
Status
Active
FeeKeeper
FK
34 Days
‹
›
$267,500
3
Bd
2
Baths
1,380
Sq. Ft.
368 Park Street, New Britain, CT 06051
Brokered By:
LAER Realty Partners
Swipe
0
$267,500
368 Park Street, New Britain, CT 06051
Baths
1,380
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$194
Taxes
$4,780
HOA
-
Year Built
1880
Status
Active
FeeKeeper
FK
47 Days
›
$279,900
3
Bd
1
Baths
1,020
Sq. Ft.
97 Benson Street, New Britain, CT 06051
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$279,900
97 Benson Street, New Britain, CT 06051
Baths
1,020
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$274
Taxes
$5,367
HOA
-
Year Built
1961
Status
Active
FeeKeeper
FK
121 Days