My Account
06040
Map
Showing 1 to 10 of 25 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0255668 seconds)
‹
›
$509,900
6
Bd
3
Baths
1,953
Sq. Ft.
121 Shepard Drive, Manchester, CT 06040
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$509,900
121 Shepard Drive, Manchester, CT 06040
Single Family
6
Beds
3
Baths
1,953
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$261
Taxes
$9,063
HOA
-
Year Built
1975
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$439,900
3
Bd
2
Baths
3,586
Sq. Ft.
27 Mulberry Lane, Manchester, CT 06040
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$439,900
27 Mulberry Lane, Manchester, CT 06040
Baths
3,586
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$123
Taxes
$8,956
HOA
$575
Year Built
2007
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$419,900
3
Bd
1
Baths
2,106
Sq. Ft.
71 Northview Drive, Manchester, CT 06040
Brokered By:
S Young Realty & Associates LL
Swipe
0
$419,900
71 Northview Drive, Manchester, CT 06040
Baths
2,106
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$199
Taxes
$6,937
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$474,900
3
Bd
2
Baths
3,175
Sq. Ft.
57 Jean Road, Manchester, CT 06040
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$474,900
57 Jean Road, Manchester, CT 06040
Baths
3,175
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$150
Taxes
$8,486
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$134,900
2
Bd
1
Baths
952
Sq. Ft.
20 Thompson Road #A, Manchester, CT 06040
Brokered By:
Coldwell Banker Realty 2000
Swipe
0
$134,900
20 Thompson Road #A, Manchester, CT 06040
Baths
952
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$142
Taxes
$1,836
HOA
$425
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$525,000
3
Bd
2
Baths
2,408
Sq. Ft.
58 Clover Lane, Manchester, CT 06040
Brokered By:
Trinity Appraisal & Real Estate
Swipe
0
$525,000
58 Clover Lane, Manchester, CT 06040
Baths
2,408
Sq. Ft.
0.74
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$11,245
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$625,000
5
Bd
3
Baths
3,044
Sq. Ft.
26 Hampton Drive, Manchester, CT 06040
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$625,000
26 Hampton Drive, Manchester, CT 06040
Baths
3,044
Sq. Ft.
0.90
Acres
$/Sq. Ft.
$205
Taxes
$12,750
HOA
-
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$799,995
3
Bd
2
Baths
1,900
Sq. Ft.
580 South Main Street, Manchester, CT 06040
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$799,995
580 South Main Street, Manchester, CT 06040
Baths
1,900
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$421
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
2027
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$434,900
4
Bd
1
Baths
2,349
Sq. Ft.
21 Lancaster Road, Manchester, CT 06040
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$434,900
21 Lancaster Road, Manchester, CT 06040
Baths
2,349
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$185
Taxes
$7,741
HOA
-
Year Built
1927
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$360,000
2
Bd
2
Baths
1,448
Sq. Ft.
71 Gianna Drive, Manchester, CT 06040
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$360,000
71 Gianna Drive, Manchester, CT 06040
Baths
1,448
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$249
Taxes
$6,511
HOA
$320
Year Built
2010
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days