My Account
06037
Map
Showing 1 to 10 of 16 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0237007 seconds)
‹
›
$325,000
3
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
52 Overhill Drive, Berlin, CT 06037
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$325,000
52 Overhill Drive, Berlin, CT 06037
Baths
960
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$4,463
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$320,000
3
Bd
1
Baths
1,066
Sq. Ft.
5 York Road, Berlin, CT 06037
Brokered By:
Coldwell Banker Calabro
Swipe
0
$320,000
5 York Road, Berlin, CT 06037
Baths
1,066
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$300
Taxes
$4,938
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$589,900
3
Bd
3
Baths
3,172
Sq. Ft.
67 Glenview Drive, Berlin, CT 06037
Brokered By:
Home Sweet Home Realty, LLC
Swipe
0
Virtual
$589,900
67 Glenview Drive, Berlin, CT 06037
Baths
3,172
Sq. Ft.
0.42
Acres
$/Sq. Ft.
$186
Taxes
$10,142
HOA
-
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$750,000
5
Bd
3
Baths
4,310
Sq. Ft.
409 Beckley Road, Berlin, CT 06037
Brokered By:
Luxe Realty LLC
Swipe
0
$750,000
409 Beckley Road, Berlin, CT 06037
Baths
4,310
Sq. Ft.
1.89
Acres
$/Sq. Ft.
$174
Taxes
$11,509
HOA
-
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$595,000
5
Bd
3
Baths
3,092
Sq. Ft.
87 Warner Road, Berlin, CT 06037
Brokered By:
Century 21 Clemens Group
Swipe
0
$595,000
87 Warner Road, Berlin, CT 06037
Baths
3,092
Sq. Ft.
0.49
Acres
$/Sq. Ft.
$192
Taxes
$9,299
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$624,900
3
Bd
2
Baths
2,490
Sq. Ft.
350 Brooke Meadow Road, Berlin, CT 06037
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
Virtual
$624,900
350 Brooke Meadow Road, Berlin, CT 06037
Baths
2,490
Sq. Ft.
0.58
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$10,657
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$419,900
2
Bd
2
Baths
1,401
Sq. Ft.
270 New Britain Road #16, Berlin, CT 06037
Brokered By:
Creative Realty of CT LLC
Swipe
0
$419,900
270 New Britain Road #16, Berlin, CT 06037
Baths
1,401
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$300
Taxes
$5,603
HOA
$360
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$389,900
2
Bd
2
Baths
1,328
Sq. Ft.
95 S. Ridge Lane #E201, Berlin, CT 06037
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$389,900
95 S. Ridge Lane #E201, Berlin, CT 06037
Baths
1,328
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$6,115
HOA
$372
Year Built
2009
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$429,500
5
Bd
2
Baths
2,029
Sq. Ft.
213 Hart Street, Berlin, CT 06037
Brokered By:
Real Estate Exchange
Swipe
0
$429,500
213 Hart Street, Berlin, CT 06037
Baths
2,029
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$212
Taxes
$5,686
HOA
-
Year Built
1774
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$392,500
2
Bd
2
Baths
1,328
Sq. Ft.
95 S. Ridge Lane #E102, Berlin, CT 06037
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
Virtual
$392,500
95 S. Ridge Lane #E102, Berlin, CT 06037
Baths
1,328
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$296
Taxes
$5,915
HOA
$373
Year Built
2009
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days