My Account
06035
Map
Showing 1 to 10 of 16 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0215771 seconds)
‹
›
$595,000
3
Bd
2
Baths
2,089
Sq. Ft.
7 Strawberry Fields Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$595,000
7 Strawberry Fields Road, Granby, CT 06035
Baths
2,089
Sq. Ft.
1.15
Acres
$/Sq. Ft.
$285
Taxes
$9,524
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Hours
›
$305,000
2
Bd
2
Baths
1,373
Sq. Ft.
4 Fairmount Lane, Granby, CT 06035
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
$305,000
4 Fairmount Lane, Granby, CT 06035
Baths
1,373
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$222
Taxes
$5,094
HOA
$601
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$464,900
3
Bd
2
Baths
1,584
Sq. Ft.
29 Old Simsbury Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
Virtual
$464,900
29 Old Simsbury Road, Granby, CT 06035
Baths
1,584
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$293
Taxes
$8,286
HOA
-
Year Built
2011
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$389,900
3
Bd
2
Baths
2,449
Sq. Ft.
48 Wells Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$389,900
48 Wells Road, Granby, CT 06035
Baths
2,449
Sq. Ft.
1.37
Acres
$/Sq. Ft.
$159
Taxes
$7,227
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$379,900
3
Bd
1
Baths
2,024
Sq. Ft.
41 Harmony Hill Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$379,900
41 Harmony Hill Road, Granby, CT 06035
Baths
2,024
Sq. Ft.
0.80
Acres
$/Sq. Ft.
$188
Taxes
$7,835
HOA
-
Year Built
1961
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$599,900
4
Bd
2
Baths
2,769
Sq. Ft.
9 Candlewood Lane, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$599,900
9 Candlewood Lane, Granby, CT 06035
Baths
2,769
Sq. Ft.
0.55
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$8,882
HOA
$5
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$429,900
3
Bd
2
Baths
1,671
Sq. Ft.
36 Fern Hollow Drive, Granby, CT 06035
Brokered By:
Exceptional Real Estate LLC
Swipe
0
$429,900
36 Fern Hollow Drive, Granby, CT 06035
Baths
1,671
Sq. Ft.
0.84
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$6,741
HOA
-
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$789,900
4
Bd
2
Baths
4,222
Sq. Ft.
199 Barn Door Hills Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
CENTURY 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$789,900
199 Barn Door Hills Road, Granby, CT 06035
Baths
4,222
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$187
Taxes
$14,761
HOA
-
Year Built
1825
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$315,000
2
Bd
1
Baths
624
Sq. Ft.
414 Salmon Brook Street, Granby, CT 06035
Brokered By:
ERA Blanchard & Rossetto
Swipe
0
$315,000
414 Salmon Brook Street, Granby, CT 06035
Baths
624
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$505
Taxes
$3,927
HOA
-
Year Built
1946
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$499,900
3
Bd
2
Baths
2,311
Sq. Ft.
77R Old Stagecoach Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$499,900
77R Old Stagecoach Road, Granby, CT 06035
Baths
2,311
Sq. Ft.
0.56
Acres
$/Sq. Ft.
$216
Taxes
$6,518
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
59 Days