My Account
06029
Map
Showing 1 to 10 of 17 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.028818 seconds)
‹
›
$625,000
4
Bd
3
Baths
2,506
Sq. Ft.
72 Pinnacle Road, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Homes of Fortune
Swipe
0
$625,000
72 Pinnacle Road, Ellington, CT 06029
Baths
2,506
Sq. Ft.
1.30
Acres
$/Sq. Ft.
$249
Taxes
$9,521
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$289,900
3
Bd
1
Baths
986
Sq. Ft.
78 Webster Road, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$289,900
78 Webster Road, Ellington, CT 06029
Baths
986
Sq. Ft.
2.09
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$4,748
HOA
-
Year Built
1935
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$249,900
3
Bd
1
Baths
1,092
Sq. Ft.
53 Shenipsit Street, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$249,900
53 Shenipsit Street, Ellington, CT 06029
Baths
1,092
Sq. Ft.
0.69
Acres
$/Sq. Ft.
$229
Taxes
$4,441
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$679,900
5
Bd
4
Baths
3,072
Sq. Ft.
11 Benjamin Drive, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$679,900
11 Benjamin Drive, Ellington, CT 06029
Baths
3,072
Sq. Ft.
0.97
Acres
$/Sq. Ft.
$221
Taxes
$10,207
HOA
-
Year Built
1992
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$664,900
2
Bd
2
Baths
1,296
Sq. Ft.
26 Aborn Road, Ellington, CT 06029
Brokered By:
BHHS Realty Professionals
Swipe
0
$664,900
26 Aborn Road, Ellington, CT 06029
Baths
1,296
Sq. Ft.
0.21
Acres
$/Sq. Ft.
$513
Taxes
$7,723
HOA
$17
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$595,000
3
Bd
2
Baths
2,269
Sq. Ft.
9 Brockway Road, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$595,000
9 Brockway Road, Ellington, CT 06029
Baths
2,269
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$262
Taxes
$9,018
HOA
-
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$469,900
4
Bd
2
Baths
2,424
Sq. Ft.
61 Crane Road, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Clover Realty Group, LLC
Swipe
0
$469,900
61 Crane Road, Ellington, CT 06029
Baths
2,424
Sq. Ft.
1.23
Acres
$/Sq. Ft.
$194
Taxes
$5,824
HOA
-
Year Built
1840
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$1,200,000
5
Bd
4
Baths
5,467
Sq. Ft.
24 Ellridge Place, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,200,000
24 Ellridge Place, Ellington, CT 06029
Baths
5,467
Sq. Ft.
1.96
Acres
$/Sq. Ft.
$219
Taxes
$21,824
HOA
-
Year Built
2010
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$389,900
3
Bd
2
Baths
1,737
Sq. Ft.
215 Pinney Street, Ellington, CT 06029
Brokered By:
ERA Blanchard & Rossetto
Swipe
0
$389,900
215 Pinney Street, Ellington, CT 06029
Baths
1,737
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$224
Taxes
$5,288
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,175,000
4
Bd
3
Baths
3,089
Sq. Ft.
3 Garnet Lane, Ellington, CT 06029
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,175,000
3 Garnet Lane, Ellington, CT 06029
Baths
3,089
Sq. Ft.
0.91
Acres
$/Sq. Ft.
$380
Taxes
$14,731
HOA
-
Year Built
2023
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Days