My Account
06002
Map
Showing 1 to 10 of 21 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0211854 seconds)
‹
›
$345,300
2
Bd
2
Baths
1,312
Sq. Ft.
6 Stratford Park, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$345,300
6 Stratford Park, Bloomfield, CT 06002
Baths
1,312
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$263
Taxes
$6,439
HOA
$1,048
Year Built
1986
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$479,900
3
Bd
2
Baths
2,096
Sq. Ft.
10 Quail Run, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Santana Realty Group LLC
Swipe
0
$479,900
10 Quail Run, Bloomfield, CT 06002
Baths
2,096
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$229
Taxes
$10,046
HOA
$99
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$800,000
3
Bd
3
Baths
3,941
Sq. Ft.
19 Cherry Hills Circle, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$800,000
19 Cherry Hills Circle, Bloomfield, CT 06002
Baths
3,941
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$16,181
HOA
$775
Year Built
2011
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$389,900
2
Bd
2
Baths
1,824
Sq. Ft.
19 Brighton Park Way, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$389,900
19 Brighton Park Way, Bloomfield, CT 06002
Baths
1,824
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$7,581
HOA
$362
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$177,500
2
Bd
1
Baths
1,088
Sq. Ft.
3 Camelot Drive #2, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$177,500
3 Camelot Drive #2, Bloomfield, CT 06002
Baths
1,088
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$163
Taxes
$3,444
HOA
$599
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$549,995
3
Bd
2
Baths
2,421
Sq. Ft.
530 Bloomfield Avenue, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Glanville Real Estate
Swipe
0
$549,995
530 Bloomfield Avenue, Bloomfield, CT 06002
Baths
2,421
Sq. Ft.
0.68
Acres
$/Sq. Ft.
$227
Taxes
$11,196
HOA
-
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$339,900
3
Bd
1
Baths
984
Sq. Ft.
14 Emerson Street, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$339,900
14 Emerson Street, Bloomfield, CT 06002
Baths
984
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$345
Taxes
$5,475
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$485,000
3
Bd
2
Baths
1,972
Sq. Ft.
22 Walts Hill, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$485,000
22 Walts Hill, Bloomfield, CT 06002
Baths
1,972
Sq. Ft.
0.62
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$11,288
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$329,000
3
Bd
1
Baths
1,950
Sq. Ft.
4 Mayfair Road, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Social & Co Realty
Swipe
0
$329,000
4 Mayfair Road, Bloomfield, CT 06002
Baths
1,950
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$169
Taxes
$5,502
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$314,900
5
Bd
2
Baths
1,918
Sq. Ft.
97 Boothbay Street, Bloomfield, CT 06002
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$314,900
97 Boothbay Street, Bloomfield, CT 06002
Baths
1,918
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$164
Taxes
$7,932
HOA
-
Year Built
1950
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
8 Days